Trzy sposoby na piękną skórę twarzy

Twarz to nasza naturalna wizytówka, najlepsze, co dostaliśmy w genach. Praktycznie każdy, kogo mijamy czy też kto z nami rozmawia, w pierwszej kolejności zwraca uwagę właśnie na buzię. Dlatego tak istotna jest jej właściwa pielęgnacja. Poniżej trzy sposoby, które sprawią, że będziemy wyglądać po prostu świetnie.

Pierwszy to odpowiedni dobór kremów. Warto poświęcić na to nieco czasu i wybrać inny krem na noc, a inny na dzień. Po oczyszczeniu skóry, zaraz po tym jak wstaniemy z łóżka – zastosujmy krem nawilżający i odżywiający. Z kolei przed pójściem spać – wybierzmy taki, jaki będzie odświeżał zniszczoną i zmęczoną skórę po całym dniu. Nie wolno też zapomnieć o walce ze zmarszczkami – krem przeciwzmarszczkowy, odpowiedni dla nas, warto zacząć stosować już od trzydziestego roku życia. Świetnie sprawdzi się np. krem Lagrend , dostępny w wersji na dzień i na noc.

Drugi ze sposobów to unikanie zmiany temperatur. Prysznic z naprawdę gorącej wody może mieć zdecydowanie zły skutek dla naszej twarzy, podobnie jak długie kąpiele – wynika to ze wspomnianych, nagłych zmian ciepłoty ciała. Najlepiej myć się w wodzie, która ma nie więcej niż 37 stopni Celsjusza, zaś kąpiele ograniczyć do dwudziestominutowych.

Trzeci, ostatni ze sposobów to odpowiednie nawodnienie. W przypadku jego braku – jesteśmy narażenie na szereg bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego chcąc ochronić naszą naturalną wizytówkę, czyli twarz, pamiętajmy, by spożyć minimum 1, 5 litra wody każdego dnia. Dzień rozpocznijmy od dużej szklanki czystej, najlepiej źródlanej wody. Wypijmy ją zaraz po przebudzeniu, dzięki czemu pozbędziemy się toksyn, jakie nagromadziły się w czasie snu.

 
1
Kudos
 
1
Kudos

Now read this

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki są efektem starzenia się skóry. Skóra starzeje się z powodu wielu czynników, jednym z nich jest zanikanie włókien kolagenowych i oraz mniejsza zdolność do wiązania cząsteczek wody w skórze. Na niektóre czynniki mamy wpływ i... Continue →