Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki są efektem starzenia się skóry. Skóra starzeje się z powodu wielu czynników, jednym z nich jest zanikanie włókien kolagenowych i oraz mniejsza zdolność do wiązania cząsteczek wody w skórze. Na niektóre czynniki mamy wpływ i możemy nieco opóźnić proces starzenia się, niektórych jednak nie możemy wpłynąć na jedno – na czas.

Bardzo ważne jest aby od jak najwcześniejszych lat pielęgnować naszą skórę. Dbać o to, by nie była przesuszona i robić naturalne maseczki (np. z awokado). W jakim wieku zaczynają tworzyć się zmarszczki?

20-25 rok życia, to czas kiedy włókna kolagenowe i elastyna zawarte w skórze właściwej ulegają uszkodzeniom, a efektem tego jest pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych. 15 lat później szkody zaczynają się kumulować, a procesy obronne nie nadążają ich naprawiać. 30 lat później skóra pokrywa się siecią głębokich bruzd, wygląda niezdrowo.

Jak pozbyć się zmarszczek? Warto wypróbować nowy krem, który pojawił się niedawno na polskim rynku – krem lagrend . Jest to nowa formuła, która zawiera mikrocząsteczki mniejsze o 200 razy od pora skóry, dzięki czemu przenikają one w głębokie warstwy naszej skóry.

Różnica pomiędzy tradycyjnymi kremami jest taka, że nie pobudzają one skutecznie do produkcji kolagenu, tak jak robi to krem Lagrend. Po zastosowaniu tego kremu zmarszczki będą niedostrzegalne a skóra będzie odmłodzona i delikatna.

 
1
Kudos
 
1
Kudos

Now read this

mity w kosmetyce. porady kosmetyczki. czesc 3

Kolejny mit pielęgnacyjny pod kosmetyczną lampą - lupą :-) Mitem jest przekonanie, że nasza skóra osiąga dojrzałość dopiero po trzydziestym, a nawet czterdziestym roku życia, i że kosmetyki z komórkami macierzystymi, z witaminami, z... Continue →