Co powinien zawierać dobry krem na zmarszczki?

Z roku na rok na rynku kosmetycznym pojawia się coraz większa liczba preparatów przeciwzmarszczkowych. Nie jest łatwo wybrać ten właściwy, dlatego warto dowiedzieć się, jakich składników należy szukać w produktach o działaniu odmładzającym. Jeśli zależy nam na tym, by uroda była naszym atutem przez wiele długich lat, wówczas warto sięgać nie tylko po kremy przeciwzmarszczkowe, ale i dobrze nawilżające skórę.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy wcale nie musi zawierać w swoim składzie wielu substancji czynnych. Wręcz przeciwnie, może opierać się tylko na kilku naturalnych składnikach, które będą w pełni bezpieczne dla naszej skóry. W kremach o działaniu odmładzającym warto szukać chociażby koenzymu Q10, który dodatkowo pełni rolę przeciwutleniacza i skutecznie chroni naskórek przed szkodliwym działaniem rodników tlenowych. Ponadto substancja ta korzystnie wpływa na regenerację naskórka, sprawiając, że skóra nie tyko odzyskuje jędrność, ale i utracony blask.

Preparaty przeciwzmarszczkowe mogą również zawierać witaminę E, kwas hialuronowy oraz retinol. Witamina E nie bez powodu jest nazywana “witaminą młodości”, gdyż jest naturalnym antyoksydantem i znakomicie chroni skórę przed starzeniem się. Kwas hialuronowy to z kolei składnik, który występuje w naskórku, ale wraz z wiekiem spada jego ilość. Kwas hialuronowy nie tylko głęboko nawilża skórę, ale też doskonale wygładza niedoskonałości. Z kolei retinol to związek, który stymuluje proces odnowy komórek naskórka oraz skóry właściwej.

 
1
Kudos
 
1
Kudos

Now read this

JAK DBASZ O SKÓRĘ TWARZY?

Ładna, zadbana cera może być Twoją niezawodną wizytówką i sprawić, że twarz na długie lata zachowa młodzieńczy wygląd. A Ty, w jaki sposób o nią dbasz? Jak dbasz o skórę twarzy? Jak dbasz o skórę twarzy? Jesienią skóra szczególnie... Continue →